web builder

En Ucuz Seyahat Sigortası.

Seyahatta %30 Varan İndirim Avantajı. En ucuz Seyahat Sigortası. OFEN'de

Seyahat Sigortası 

Seyahat sigortası hem yurt içi, hem yurt dışı seyahatlerde karşılaşabilinecek hastalık, kaza, valiz kaybı gibi riskleri güvence altına alan bir sigorta çeşitidir. Yurtdışı seyahat sigortası özelikle Avrupa ülkeleri vize işlemlerinin bir önkoşulu olması nedeniyle (Schengen vizesi) “vize sigortası” olarak da bilinir.
Seyahat sigortası satın alırken, poliçenizin başlangıç ve bitiş tarihlerine, seyahat edecek kişi sayısına, ziyaret edeceğiniz ülkenin varsa vize şartlarına uygunluğuna, dikkat etmeniz çok önemlidir.
 
Seyahat sigortası farklı gün ve sürelerde olabilir. En az bir haftalık, en çok 1 yıllıktır. Ücretlendirme sistemi de bu doğrultuda değişiklik gösterir.


Etiketler: Seyahat Sigortası , Seyahat Sigortası Fiyatları, Esenyurt en ucuz Seyahat Sigortası , Bahçeşehir Seyahat Sigortası , Esenkent Seyahat Sigortası , Avcılar En Ucuz Seyahat Sigortası , Beylikdüzü Seyahat Sigortası , Başakşehir Seyahat Sigortası , Parseller Seyahat Sigortası ,Slivri Seyahat Sigortası , Çorlu En Ucuz Seyahat Sigortası , Tekirdağ Seyahat Sigortası , Çekmece Seyahat Sigortası , İstanbul Seyahat Sigortası , Edirne En ucuz Seyahat Sigortası ,Sarıye Seyahat Sigortası , Bakırköy Seyahat Sigortası ,Ofen Seyahat Sigortası ,Ofen Sigorta, En iyi Seyahat Sigortası 

1-Uçak biletinizi alarak tatile çıkmak için bekliyor olabilirsiniz. Fakat önemli bir nedenden dolayı tatilinizi iptal etmek zorunda kalabilirsiniz. İşte bu durumda seyahat sigortası imdadınıza yetişir ve zararlarınızı telafi eder.

2-Hava yolu şirketinin herhangi bir nedenden dolayı uçuşunuzu ertelemesi durumunda otel, yemek vs. ihtiyaçlar sigortanızın kapsamında olur.

3-Valizini kaybettiğinizde yada çaldırdığınızda panik yapmanıza gerek kalmaz seyahat sigortanız yanınızdadır.

4-Yurt dışında beklenmedik bir kaza ya da hastalık durumunda tedavi masraflarınız sigorta güvencesindedir.

5-Yine bir kaza veya hastalık durumunda sigortalının ailesinden birinin yanına getirilmesi için gerekli olanları sigortanız karşılar.

Yanı görülüyor ki sehayat sigortanız varsa tatil planlarınızda sıkıntı yaşamazsınız. Maddi ya da manevi kayıplarınız olmadığı için daha rahat bir süreç geçirirsiniz. Fakat sigortanız yoksa bu saydığımız olasılıklar gerçekleştiğinde yapılacak tüm masraflar sizin cebinizden gerçekleşmek durumunda kalacaktır. Dolayısı ile küçük primler ile sigorta güvencesine sahip olarak oluşabilecek daha büyük masraflardan kurtulmanız mümkündür.
Seyahat sigortanızı tatile çıkmadan önce yaptırın, tatile çıkarken aklınızda çok eğleneceğinizden başka bir şey olmasın. Ekstra masraflar çıktığında ne yapacağınızı, ödemeleri nasıl gerçekleştireceğinizi kara kara düşünmek durumunda kalmayın.

Yurtdışı seyahat sigortası özelikle Avrupa ülkeleri vize işlemlerinin bir önkoşulu olması nedeniyle (Schengen vizesi) “vize sigortası” olarak da bilinir. Seyahat sigortası fiyatları öncelikle yaş ve kapsama göre belirlenir. 65 yaş ve altı kişilerin ödemeleri daha az, 65 yaş ve üzeri kişilerin ödemeleri ise daha çok olur. Ancak seyahat sağlık sigortası kısa süreli bir sigorta olduğu için sigorta primleri büyük farklar göstermez. Seyahat sigortası satın alırken, poliçenizin başlangıç ve bitiş tarihlerine, seyahat edecek kişi sayısına, ziyaret edeceğiniz ülkenin varsa vize şartlarına uygunluğuna dikkat etmeniz önem taşır.

Türk Vatandaşlarından Vize İstemeyen Ülkeler
Antigua-Barbuda, Karadağ, Rusya,
Arjantin, Katar, St. Vincent-Grenadines,
Arnavutluk, Kazakistan, Singapur,
Bahamalar, Kırgızistan, San Marino,
Barbados, Belarus, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Santa Lucia,
Belize, Kolombiya, Solomon Adaları,
Bolivya, Kore Cumhuriyeti (Güney Kore), Sırbistan,
Bosna-Hersek, Kosova, Suriye,
Brezilya, Kosta Rika, Svaziland,
Brunei Sultanlığı, Karayip St. Vincent-Grenadines,
Ekvador, Libya, Sudan,
El Salvador, Lübnan, Şili,
Fas, Makau Özel İdare Bölgesi, Şeyseller,
Fiji, Makedonya, Tacikistan,
Filipinler, Maldivler, Tanzanya,
Guatemala, Malezya, Tayland,
Güney Afrika Cumhuriyeti, Monako, Trinidad-Tobago,
Gürcistan, Mauritus, Tunus,
Haiti, Moldova, Tuvalu,
Honduras, Nikaragua, Uruguay,
Hong Kong, Moğolistan, Ürdün,
İran, Pakistan, Venezuela,
Jamaika, Palau Cumhuriyeti, Vatikan,
Japonya, Paraguay, Yemen,
Kamerun, Peru, Ukrayna.

Nijerya, Endonezya ve Yeni Zelanda ile yapılan anlaşmalarla vizelerin kaldırılması gündemde.

Seyahat sigortasında bir risk gerçekleştiğinde genel şartlara göre sigortalı aşağıdaki hususları yerine getirmekle yükümlüdür:
1. İhbarının yapılması

Sigorta ettiren veya hak sahipleri, riskin gerçekleştiğini öğrendikleri tarihten itibaren 5 (beş) iş günü içinde sigortacıya yazılı bildirimde bulunmakla yükümlüdür. Sigorta ettiren veya hak sahipleri ilgili ihbarda kazanın yerini, tarihini ve sebeplerini bildirmek ve ayrıca tedaviyi yapan doktordan kazanın gerçekleştiği durum ile bunun sonuçlarını bir rapor halinde sigortacıya bildirmekle yükümlüdür.

2. Tedaviye başlanması ve gerekli tedbirlerin alınması
Kazayı takiben derhal bir doktor çağırılarak gereken tedaviye başlanması ve sigortalının iyileşmesi için gerekli görülen tüm tedbirlerin alınması gereklidir. Sigortacı, her zaman sigortalıyı muayene ve sağlık durumunu kontrol ettirmek hakkına sahiptir ve sigortalının bu muayene ve kontrollerin yapılmasına müsaade etmesi zorunludur. Sigortalının, tedavisi ve iyileşmesi hakkında sigortacının doktoru tarafından yapılacak tavsiyelere ve verilecek önerilere uymaları şarttır.
Yukarıdaki bu yükümlülükler kasten yerine getirilmediği takdirde poliçeden doğan haklar geçersiz olur. Yükümlülüklerin yerine getirilmediği ve bu sebeple kaza sonuçlarının ağırlaştığı hallerde sigortacı ağırlaşan kısımdan sorumlu tutulamaz.

3. Gerekli tüm belgelerin sigortacıya teslim edilmesi
Sigorta ettiren veya hak sahipleri, kaza sonuçları ve tazminatın tespitiyle ilgili gerekli belgeleri sigortacıya sağlamakla yükümlüdür. 

Başta Schengen ülkeleri olmak üzere birçok ülkenin vize işlemlerinde şart koştuğu Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası, sigortalıya yurt dışında bulunduğu süre zarfında karşılaşabileceği olumsuz anlarda çok önemli teminatlar sunmaktadır. Yurt dışı seyahat sağlık sigortaları, başta sağlık giderleri olmak üzere, sigorta şirketinden sağlanacak ek teminatlarla hırsızlık, bagaj hasarı gibi durumlara karşı da teminatlar sağlamaktadır.

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortasının Süresi Ne Kadardır?
Yurt dışı seyahat sağlık sigortasının süresi, sigortalının ülkeden çıktığının pasaportla tespit edilmesiyle başlayıp, ülkeye girişiyle sonlanmaktadır. Benzer şekilde yurt dışından ülkeye girişlerde de aynı prosedür izlenmektedir. Sigortalı, yurt dışı seyahatini iptal etmesi halinde ise en geç poliçe başlangıç tarihinden 24 saat önce sigorta şirketine başvurarak, poliçesini iptal ettirebilir ve ödediği prim tutarının iadesini alabilir.

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası’nın Asgari Teminatları Nelerdir?
En başta da belirttiğimiz gibi yurt dışı seyahat sağlık sigortanızın teminatını sigorta şirketiniz ile görüştükten sonra ek teminatlarla daha zengin bir hale getirebilirsiniz. Bir seyahat sağlık sigortasında “asgari” olarak bulunması gereken teminatlar ise şöyledir;
Ani rahatsızlık ve hastalıklara ilişkin tıbbi tedavi teminatı; bu teminat kapsamında sigorta şirketi, sigortalının yurt dışında ani rahatsızlık ve hastalığı durumunda tedavi, doktor, hastane, ameliyat ve tedavi gereğince yazılan ilaç masraflarını poliçe limitleri dahilinde karşılamak zorundadır.
Sigortalının tedavinin verilebileceği en yakın sağlık kuruluşuna seyahati veya nakli; sigorta şirketi poliçe süresinin başlamasıyla beraber, sigortalının ani bir rahatsızlık veya kaza sonrasında uygun nakil aracıyla en yakın sağlık kuruluşuna götürmek, eğer götürülen sağlık kuruluşunda tedavi ve müdahale için gerekli tıbbi ekipmanlar yoksa, uygun olan başka bir sağlık kuruluşuna götürmekle yükümlüdür.
Sigortalının taburcu olduktan sonra ikametgah adresine nakli; sigortalının yapılan tıbbi müdahale sonrasında seyahatine devam edemeyeceğine veya seyahatini asıl kullanması gereken seyahat aracıyla yapamayacağına doktor tarafından karar verilmesi halinde sigorta şirketi, sigortalıyı tıbbi durumuna uygun bir araçla ikamet adresine ulaştırmakla yükümlüdür.
Vefat eden sigortalının nakli; sigortalının yurt dışında ani bir rahatsızlık ya da kaza sonrasında vefat etmesi halinde, sigorta şirketi cenazeyi talep edilen noktaya ulaştırmakla ve oluşan masrafı karşılamakla yükümlüdür.

Mobirise