how to build your own website for free

  Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

 Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, SGK’lıların özel sağlık hizmetini oldukça uygun fiyata almalarını sağlayan sigorta türüdür. Tamamlayıcı sağlık sigortası bulunan kişi, SGK ve sigorta şirketi ile anlaşmalı özel hastanelerden fark ücreti ödemeden (Sigortalı sadece 12 TL’lik katkı payı ücretini ödemektedir.) belirlenen şartlar dahilinde hizmet alabilir. TSS’de öncelikli şart kişinin SGK’lı olmasıdır. 
 
Kimler Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından Yararlanabilir?
Kişinin tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanabilmesi için daha önce de vurguladığımız gibi mutlaka SGK’lı olması gerekmektedir. SGK’lı kişinin haklarından yararlananlar da tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırılabilir. Bir örnekle açıklamak gerekirse, SGK güvencesi bulunan kişinin yanı sıra, bu kişinin haklarından yararlanan eş ve çocukları için de ayrı ayrı tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırılabilir.
 
Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında Yaş Sınırı Var mı?
Sigorta şirketleri tamamlayıcı sağlık sigortası ürünlerinde yaş sınırını genellikle 60 olarak belirlemektedirler. Ancak nadiren de olsa bazı sigorta şirketlerinin belirlediği yaş sınırında farklılıklar görülebilir. 18 – 60 yaş arasındaki herkes tamamlayıcı sağlık sigortası başvurusunda bulunabileceği gibi, 18 yaş altındakiler ise ebeveyinlerinden en az biriyle birlikte müracaatta bulunarak tamamlayıcı sağlık sigortası avantajlarından yararlanabilir.
 
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?
tamamlayıcı sağlık sigortasıTamamlayıcı sağlık sigortası ürünündeki teminatlar genel olarak yatarak tedavi teminatı ve ayakta tedavi teminatı olarak sunulduğu gibi son dönemde bazı sigorta şirketleri, bu teminatlara doğum, diş, tüp bebek tedavisi gibi ek teminatlar da eklediler.
Tamamlayıcı sağlık sigortasında da diğer özel sağlık sigortalarında olduğu gibi poliçe oluşturulma tarihinin ardından ortaya çıkan hastalıklar teminat kapsamına alınmaktadır.
Yatarak Tedavi Teminatları
Cerrahi müdahaleler ( Ameliyat vs.)
Küçük cerrahi müdahaleler
Oda masrafı, yemek, refakatçi
Yoğun bakım
Kemoterapi, diyaliz, radyoterapi
Ayakta Tedavi Teminatları
Doktor muayanesi
Röntgen
Tahliller
Diğer modern teşhis yöntemleri
Fizik tedavi


Etiketler: özelsağlık sigortası nedir, en uygun sağlık sigortası,sağlık sigortasından nasıl ayarılabilirim, tamamlayıcı sağlık sigortası nedir, en ucuz sağlık sigortası, sağlık sigortası Hesaplama Nasıl Yapılır, Esenyurt en ucuz özel sağlık sigortası, Bahçeşehir sağlık sigortası, Esenkent sağlık sigortası, Avcılar En Ucuz özel sağlık sigortası, Beylikdüzü sağlık sigortası , Başakşehir sağlık sigortası , Parseller sağlık sigortası ,Slivri özel sağlık sigortası, Çorlu En Ucuz sağlık sigortası,Tekirdağ sağlık sigortası, Çekmece sağlık sigortası, İstanbul özel sağlık sigortası, Edirne En ucuz özel sağlık sigortası, Sarıye sağlık sigortası, Bakırköy sağlık sigortası, Ofen sağlık sigortası, Ofen Sigorta, En iyi özel sağlık sigortası, Esenyurt Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Bahçeşehir Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Esenkent Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, avcılar Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Parseller Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Şirinevler Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, çerkezköy Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Marmara Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Bursa Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, İstanbul Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Çorlu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, En iyi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası esenyurt

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, SGK’lıların özel sağlık hizmetini oldukça uygun fiyata almalarını sağlayan sigorta türüdür. Tamamlayıcı sağlık sigortası bulunan kişi, SGK ve sigorta şirketi ile anlaşmalı özel hastanelerden fark ücreti ödemeden (Sigortalı sadece 12 TL’lik katkı payı ücretini ödemektedir.) belirlenen şartlar dahilinde hizmet alabilir. TSS’de öncelikli şart kişinin SGK’lı olmasıdır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları kişinin yaşı, poliçenin kapsamı ve teminatları, sigortalının yaşadığı şehir gibi faktörlere göre değişkenlik göstermektedir. Ancak şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki, tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları, özel sağlık sigortası fiyatlarına göre çok daha cüzi rakamlardadır.

Özel sağlık sigortası, sigorta yaptıran kişilerin sigorta süresi içinde hastalanmaları ve/veya herhangi bir kaza sonucu yaralanmaları halinde tedavileri için gerekli masrafları ile varsa gündelik tazminatları, bu genel şartlarla varsa özel şartlar çerçevesinde, poliçede yazılı meblağlara kadar temin eder.

Özel sağlık sigortası yaptırarak, herhangi bir kaza veya hastalık geçirmeniz halinde özel sağlık kuruluşlarında tedavi olmak isterseniz ödeyeceğiniz ücret miktarı oldukça azalacaktır. Özel sağlık kurumlarında devlet hastanelerine göre daha kaliteli hizmet alabilirsiniz. İstediğiniz doktoru seçerek tedavinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hastanede yatmanız gereken durumlar olursa daha konforlu odalarda kalma şansına sahip olursunuz.

Özel sağlık sigortası fiyatları sigortanın kapsamına göre değişiklik göstermektedir. Sigorta poliçesi teminatı belirlenirken ücreti belirleyen en önemli etkenler sigortalının sağlık geçmişidir.

Sigorta şirketleri sigorta edilecek kişinin yaş, cinsiyet, medeni hal gibi kişisel bilgilerini, şu anki sağlık durumunu, kronik bir rahatsızlığının olup olmadığını, daha önce geçirdiği hastalıkları, ailesinde daha önceden var olan kalıtsal hastalıklarını özellikle incelemektedir. Buna göre riskler belirlenerek sigorta poliçesi fiyatı belirlenmektedir.

Ayakta tedavi teminatı ancak “yatarak tedavi teminatı” ile birlikte alınabilmektedir. Ayakta tedavi aşağıdaki harcamaları kapsamaktadır:
- Hekim muayenesi
- Tanı amaçlı incelemeler
- İlaçlar
- Fizik tedavi

Mobirise