how to build your own website

Ucuz Özel Sağlık Sigortası.

Sağlıkta %40 Varan İndirim Avantajı. En ucuz Özel Sağlık Sigortası. OFEN'de

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

  Sosyal güvenlik kurumum bana yeterli güvenceyi sağlıyor, 'Yeterince param var. Hastalanırsam tüm sağlık harcamalarımı kendim karşılayabilirim!, Sağlığım yerinde çok şükür. Kendime iyi bakıyor ve hasta olmuyorum, Özel sağlık sigortasına ihtiyacım yok!' ya da 'Özel sağlık sigortası çok pahalı, bütçemi aşıyor!' diye düşünebilirsiniz.
 
  Oysa ki özel sağlık sigortası sizi sağlık sorunlarınızla ilgili masraflardan kurtaran değerli bir güvencedir. Sağlık sigortası, sizin ve ailenizin bir yıl boyunca karşılaşabileceği hastalık ya da kazalarda doktor, ilaç ve buna bağlı tedavi giderlerinizi bütçenizi zorlamadan karşılayabilmenizi sağlar.

  Özel Sağlık Sigortalarının başlıca iki ana teminatı vardır. Bunlardan ilki “Yatarak Tedavi Teminatı” ikincisi ise “Ayakta Tedavi Teminatıdır”.
  Yatarak Tedavi Teminatı, ameliyatlı ya da ameliyatsız hastanede yatarak yapılan tedaviler için hastaneye yatış çıkış dönemi içindeki, doktor, ameliyathane, asistan, anestezi, gerekli ve zorunlu diğer tıbbi hizmetlere ait sigortalının hastanede tedavi gördüğü süre içerisinde oluşacak giderler ile yoğun bakım ve ambulans giderlerini karşılar.
  Ayakta Tedavi Teminatı ise doktor muayene, teşhis yöntemleri (MR, tomografi ve laboratuar tetkikleri gibi), küçük müdahalelerin girdiği ayakta tedaviler ve ilaç giderlerini kapsamaktadır.
  Ayrıca bu iki ana teminat başlığına ek olarak, fazladan prim ödemek koşulu ile gözlük (cam/çerçeve/lens) ve dişin kapsandığı üçüncü bir teminat grubu vardır.

  Özel sağlık sigortası yaptırmanın size sağladığı avantajlar:
 
1. Herhangi bir hastalık ya da kaza sonucu tedavi görmeniz gerektiğinde özel sağlık kuruluşlarına ödeyeceğiniz masrafların çok altında bir bedelle her türlü sağlık hizmetinden poliçe süreniz olan 1 yıl boyunca yararlanırsınız.
2. Hastalanmanız halinde özel sağlık kuruluşlarında gördüğünüz tedavilerle ilgili sizin karşılayamayacağınız yüksek giderleri karşılarsınız.
3. Dilediğiniz doktor ya da sağlık kurumunu seçersiniz.
4. Özel sağlık kuruluşlarından otel konforu ile yararlanır, en kaliteli hizmeti alır ve kendinizi ayrıcalıklı hissedersiniz.
5. Herhangi bir kaza ya da hastalık geçirmeniz sonucu ayakta ya da yatarak teşhis ve tedavilerinize ait masraflarınızı satın aldığınız ürüne bağlı olarak yurt içinde veya dünyanın neresinde olurlarsa olsun karşılarsınız.
6. Seçtiğiniz ürüne bağlı olarak yurt dışında da kaza ya da hastalık geçirdiğinizde poliçe teminatlarınıza göre tüm masraflarınızı ödersiniz.
 
  Üstelik, kendiniz ile eş ve çocuklarınızın özel sağlık sigortası primlerini vergiden düşebilirsiniz.
 
  Özel sağlık sigortası priminizi;
 
• Bordrolu olarak bir iş yerinde çalışıyorsanız brüt kazancınızın %5'ini asgari ücretin aylık tutarını aşmamak kaydıyla gelir vergisi matrahınızdan düşürebilirsiniz.
 
• Gelir vergisi beyannamesine tabi mükellefseniz beyan ettiğiniz yıllık gelirin %5'ini asgari ücretin yıllık tutarını aşmayacak şekilde gelir vergisi matrahınızdan indirilebilirsiniz.


Etiketler: özelsağlık sigortası nedir, en uygun sağlık sigortası,sağlık sigortasından nasıl ayarılabilirim, tamamlayıcı sağlık sigortası nedir, en ucuz sağlık sigortası, sağlık sigortası Hesaplama Nasıl Yapılır, Esenyurt en ucuz özel sağlık sigortası, Bahçeşehir sağlık sigortası, Esenkent sağlık sigortası, Avcılar En Ucuz özel sağlık sigortası, Beylikdüzü sağlık sigortası , Başakşehir sağlık sigortası , Parseller sağlık sigortası ,Slivri özel sağlık sigortası, Çorlu En Ucuz sağlık sigortası,Tekirdağ sağlık sigortası, Çekmece sağlık sigortası, İstanbul özel sağlık sigortası, Edirne En ucuz özel sağlık sigortası, Sarıye sağlık sigortası, Bakırköy sağlık sigortası, Ofen sağlık sigortası, Ofen Sigorta, En iyi özel sağlık sigortası, Esenyurt Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Bahçeşehir Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Esenkent Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, avcılar Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Parseller Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Şirinevler Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, çerkezköy Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Marmara Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Bursa Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, İstanbul Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Çorlu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, En iyi Tamamlayıcı Sağlık Sigortası esenyurt

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, SGK’lıların özel sağlık hizmetini oldukça uygun fiyata almalarını sağlayan sigorta türüdür. Tamamlayıcı sağlık sigortası bulunan kişi, SGK ve sigorta şirketi ile anlaşmalı özel hastanelerden fark ücreti ödemeden (Sigortalı sadece 12 TL’lik katkı payı ücretini ödemektedir.) belirlenen şartlar dahilinde hizmet alabilir. TSS’de öncelikli şart kişinin SGK’lı olmasıdır.

Tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları kişinin yaşı, poliçenin kapsamı ve teminatları, sigortalının yaşadığı şehir gibi faktörlere göre değişkenlik göstermektedir. Ancak şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki, tamamlayıcı sağlık sigortası fiyatları, özel sağlık sigortası fiyatlarına göre çok daha cüzi rakamlardadır.

Özel sağlık sigortası, sigorta yaptıran kişilerin sigorta süresi içinde hastalanmaları ve/veya herhangi bir kaza sonucu yaralanmaları halinde tedavileri için gerekli masrafları ile varsa gündelik tazminatları, bu genel şartlarla varsa özel şartlar çerçevesinde, poliçede yazılı meblağlara kadar temin eder.

Özel sağlık sigortası yaptırarak, herhangi bir kaza veya hastalık geçirmeniz halinde özel sağlık kuruluşlarında tedavi olmak isterseniz ödeyeceğiniz ücret miktarı oldukça azalacaktır. Özel sağlık kurumlarında devlet hastanelerine göre daha kaliteli hizmet alabilirsiniz. İstediğiniz doktoru seçerek tedavinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hastanede yatmanız gereken durumlar olursa daha konforlu odalarda kalma şansına sahip olursunuz.

Özel sağlık sigortası fiyatları sigortanın kapsamına göre değişiklik göstermektedir. Sigorta poliçesi teminatı belirlenirken ücreti belirleyen en önemli etkenler sigortalının sağlık geçmişidir.

Sigorta şirketleri sigorta edilecek kişinin yaş, cinsiyet, medeni hal gibi kişisel bilgilerini, şu anki sağlık durumunu, kronik bir rahatsızlığının olup olmadığını, daha önce geçirdiği hastalıkları, ailesinde daha önceden var olan kalıtsal hastalıklarını özellikle incelemektedir. Buna göre riskler belirlenerek sigorta poliçesi fiyatı belirlenmektedir.

Ayakta tedavi teminatı ancak “yatarak tedavi teminatı” ile birlikte alınabilmektedir. Ayakta tedavi aşağıdaki harcamaları kapsamaktadır:
- Hekim muayenesi
- Tanı amaçlı incelemeler
- İlaçlar
- Fizik tedavi

Mobirise